Rezultatele concursului de benzi desenate

Ediția a IV a „Concursului regional de benzi desenate”, organizat de Școala Gimnazială nr.1 Măcin, unde au participat 142 de lucrări din toata țara,și-a desemnat câstigatorii la cele doua secțiuni.

La secțiunea benzi desenate pentru lucrările elevilor au fost acordate :

●Premiul I:

Druță Alexandru, clasa a VII-a Școala Gimnazială Nr.1 Umbrărești Galați, profesor îndrumător
Bulboacă Ileana
Petre Daria, clasa a V-a Școala Gimnazială ”Grigore Moisil” Ploiești/Prahova, profesor
îndrumător Stan Cristina
Balaș Ștefania, clasa a IV-a, Școala Gimnazială Nr.10 Galați, profesor îndrumător Bojian
Andreea
Apetrei Mihaela, clasa a IX Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Pașcani/Iași,profesor
îndrumător Anicolaesei Alexandra

●Premiul II:

Vlad Daniel, clasa a IV-a Școala Gimnaziala Nr.96 București, profesor îndrumător Văsii
Alexandra Laura
Păvălașc Anca-Mihaela/ Teletin Luca Cristian, clasa a V-a/a VII-a Școala Gimnazială ”George
Apostu” Stănilești/Bacău, profesor îndrumător David Spiru, Irimia Margareta, Scortanu Diana
Albu Cristina, clasa a VII-a Școala Gimnazială Iedera de Jos Dâmbovița, profesor îndrumător
Lăzărescu Ana-Maria
Village Banea Ana, clasa a III-a Școala Gimnazială ”Ion Creangă” Tulcea, profesor îndrumător Manole Alina/Vasilescu Iuliana
Dinu Roxana, clasa a IX-a Colegiul Tehnic Costin D Nenițescu Pitești/Argeș, profesor îndrumător Dogaru Elena Carmen

●Premiul III:

Urecheatu Alexandra, clasa a VII- a Școala Gimnazială Nr.96 București, profesor îndrumător Văsii Alexandra Laura
Răduc Costin Matei, clasa a III-a Școala Gimnazială ”George Apostu” Stănilești/Bacău, profesor îndrumător David Spiru, Irimia Margareta, Scortanu Diana
Chirică Sorana/ Orbulescu Ofelia, clasa a VII-a Școala Eșelnița/Mehedinți, profesor îndrumător Ticană Andreea Maria
Bălănică Crina, clasa a IX-a Colegiul economic ”Virgil Madgearul” Galatț, profesor îndrumător Bojian Andreea

●Mențiune:

Zaharia Alexandru, clasa a VI-a Palatul Copiilor Ploiești/Prahova, profesor îndrumător Preda Andreea
Cîrneală Bianca, clasa a III-a Palatul Copiilor Ploiești/Prahova, profesor îndrumător Preda Andreea
Naum Ioana/Negruț Ana, clasa a VII-a, Școala Gimnazială ”Alexandru Ciucurencu” Tulcea, profesor îndrumător Voicu Lumința Violeta
Druță Elena, clasa a VI-a Școala Gimnazială Nr.1 Umbrărești Galați, profesor îndrumător Bulboacă Ileana
Rusu Matei, clasa a V-a Școala Gimnazială”Ștefan Ciobotărașu” Vaslui, profesor îndrumător Ichim Mihaela
Lența David, clasa a VII-a Școala ”Ion Creangă ” Suceava, profesor îndrumător Bleorțu Ligia
Ungureanu Andra, clasa a V-a Școala Gimnazială Nr.1 Dorobanțu Constanța, profesor îndrumător Grameni Alina
Pupăză Alexandra, clasa a V-a Școala Gimnazială Nr.18 Galați, profesor îndrumător Robu Livia Emilia
Peșchir Andreea, clasa a X-a Colegiul Tehnic”Decebal” Drobeta Turnu Severin/Mehedinți, profesor îndrumător Rusu Mirela
Radu Andreea, clasa a XI-a Liceul de Artă ”H. Darclee” Brăila, profesor îndrumător Avram Veronica Georgiana

Pentru secțiunea creație literară au fost acordate următoarele premii:

●Premiul I:

Bradu Raluca Elena, clasa a VII-a Scoala Gimnazială ”Sfântu Grigorie” Galați, profesor îndrumător Robu Livia Emilia
Neacșu Gloria Lucia, clasa a XI-a Colegiul Național ”Mihai Viteazu” Slobozia/Ialomița, profesor îndrumător Stefanescu Vanda

●Premiul II:

Bădescu Alexia, clasa a VII-a Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Bradu/Argeș, profesor îndrumător Burdulea Ionela
Regep Milisa, clasa a VII-a Școala Gimnazială Nr.1 Lumina Constanța, profesor îndrumător Grameni Alina

●Premiul III:

Koto Antonia, clasa a VII-a Școala Gimnazială Sanger/Mureș, profesor îndrumător Mihaela Florea
Neațu Ana-Maria, clasa a IX Colegiul Tehnic ”Anghel Saligny” Roșiorii de Vede/Teleorman, profesor îndrumător Cârnaru Ileana Florinela

●Mențiune:

Cătauță Elena, clasa a VIII-a Școala Gimnazială ”George Apostu” Stănilești/Bacău, profesor îndrumător David Spiru, Irimia Margareta, Scortanu Diana
Cotârci Alexandra, clasa a V-a Școala Gimnazială ”Ștefan Ciobotărașu” Vaslui, profesor îndrumător Ichim Mihaela
Vasile Adriana, clasa a IX-a Colegiul Național ”Mihai Viteazu” Slobozia/Ialomița, profesor îndrumător Stefanescu Vanda
Cherascu Rebecca, clasa a VII-a Școala Gimnazială Comuna Ionesti/Vâlcea, profesor îndrumător Popescu Oana Maria